hamraz

hamraz

وقتی آماده نهال پالیز در بیرون هستید، باید چند نکته را در نظر بگیرید. اولین مورد مکان است. نقطه ای را انتخاب کنید که نور خورشید زیاد باشد و زهکشی خوبی داشته باشد. اگر در ظروف کاشت می کنید، مطمئن شوید که به اندازه کافی بزرگ هستند. ریشه نهال ها برای رشد نیاز به فضا دارد.

بعد از خرید انواع نهال مانند خرید نهال گیلاس، دومین موردی که باید در نظر گرفت خاک است. اگر خاک با کیفیت خوبی دارید، این یک شروع عالی است. اگر نه، می توانید با افزودن کمپوست یا سایر مواد آلی خاک را بهبود بخشید. شما همچنین می خواهید مطمئن شوید که خاک مرطوب است اما خیس نیست.

سومین موردی که باید در نظر گرفت آب و هوا است. نهال ها برای رشد به آب و هوای گرم نیاز دارند، بنابراین قبل از کاشت صبر کنید تا دمای آن به بالای صفر برسد. اگر هوا خیلی گرم باشد، نهال ها دچار استرس می شوند و ممکن است زنده نمانند.

اکنون آماده راه اندازی نهالستان هستید! هنگام خرید نهال شلیل، به دنبال آنهایی باشید که سالم هستند و سیستم ریشه خوبی دارند. از نهال هایی که ساق دار هستند یا برگ های زرد دارند خودداری کنید.

نهال ها را در عمق مناسب بکارید. قاعده کلی این است که آنها را در همان عمقی که در ظرف بودند بکارید. پس از کاشت آنها را به خوبی آبیاری کنید.

اگر به نهال های خود شرایط مناسب بدهید، آنها رشد خواهند کرد!